Vaikų joga – atpalaiduojantis žaidimas vaikų pasauliui

Apie jogą ir jos naudą pakankamai daug prirašyta, bet apie jogą vaikams informacijos vis dar mažoka.

Vaikų joga – tai ne tik mankšta vaikams. Joga skatina vaikus pažinti save ir savo kūną per kvėpavimą, meditaciją, įvairius žaidimus, savimasažą. Vaikai, kurie nuo mažens išmoksta jogos, pradeda savo gyvenimą sveikai. Tai ypač svarbu šiame įtampos kupiname pasaulyje, kai viskas vyksta sparčiu tempu.

Pradėti praktikuoti jogą vaikai gali nuo bet kokio amžiaus, tačiau nuo šešerių ar septynerių metų jiems būna lengviau ilgesnį laiką išlaikyti dėmesį. Jogos užsiėmimų metu vaikai žaismingai mokomi sutelkti dėmesį, taisyklingai kvėpuoti. Pratimai pagerina jų motorinius įgūdžius, treniruoja pusiausvyros pojūtį, gelbsti nuo įtampų, vaikai mažiau serga, išmoksta atsipalaiduoti, pagerėja jų atmintis ir dėmesio koncentracija. Dar daugiau, joga ugdo pasitikėjimą savimi, o be to – tai labai smagus dalykas!

Daug pratimų atliekama porose, tad vaikai mokosi draugiško tarpusavio bendravimo: gerbti kitokią nuomonę, konfliktus spręsti taikiai. Čia nėra jokio spaudimo, rungtyniavimo, laimėtojų ar pralaimėtojų. Tai buvimas čia ir dabar.

Sausio mėn. 10 d. ugdymo įstaigoje lankėsi Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Loreta Vilimaitienė. Loreta trijų priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams pravedė ZOO JOGOS užsiėmimus. Dėkojame specialistei už bendradarbiavimą ir labai laukiame kitų susitikimų.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Jolanta Legavičienė

 

 

Žodinė paieška

Renginiai

Liepos  2020
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
© 2020 mir.lt
Versija neįgaliesiems