Tarptautinis kontaktinis seminaras „STEM ir demokratija“

Spalio 3–5 dienomis Patroje vyko tarptautinis kontaktinis seminaras „STEM ir demokratija“ („STEM for Democracy“). Seminare bendradarbiavo 53 mokytojai, parengę paraiškas ir laimėję konkursą vykti į programos „eTwinning“ tarptautinį kontaktinį seminarą Graikijoje, iš Vokietijos, Danijos, Graikijos, Portugalijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Moldovos, Čekijos.

Vakarų Makedonijos universiteto matematikas, meno teoretikas Aris Mavrommatis seminaro dalyvius sudomino pranešimu „STEAM švietimo modelis moderniame švietime. Nuo kūrimo patirties iki mokslo teorijos. Matematika technologijoje“, kurio metu akcentavo, jog kiekvienos kultūros centre yra švietimas, sukurtas strategijos pagrindu. Švietimo įrankiai – įvairūs jo modeliai, kurie seka visuomenės evoliuciją ir yra nuolat atnaujinami, pertvarkomi. Pranešėjas savo kalba tarsi pakvietė į istorinę kelionę nuo Paleolito eros iki šių dienų, įrodydamas, kad STEAM yra ne vien modelis, o realybė, rodanti, kaip mes tobulėjam per potyrius ir visa tai paverčiame žiniomis.

Seminare patyrėme, jog edukacinių robotų konstravimas, naudojant konstruktorius LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms, bei programavimo veiklos gali sudominti įvairaus amžiaus žmones. Robotikos mokslas skatina atrasti naujus dalykus, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, kurti, ieškoti, lavinti konstravimo, skaičiavimo, matavimo, erdvinio suvokimo, iniciatyvumo, problemų sprendimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis įgūdžius, tobulinti programavimo gebėjimus, skatinti kūrybiškumą.

Drauge su mokytoja Valentina Papadia iš Italijos sukūrėme projektą „The young engineer“. Projekto tikslas: praturtinti vaikų ugdymosi procesą STEAM praktika, sudarant sąlygas mokiniams tyrinėti realias problemas žaismingai, su malonumu.

Projekto veiklose panaudosime seminaro metu įgytas patirtis, žinias ir taip sukursime patrauklesnį mokymosi procesą, aplinką mokinias ir mokytojams.

 Edita Setkauskienė

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja ekspertė

Žodinė paieška

Renginiai

Liepos  2020
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
© 2020 mir.lt
Versija neįgaliesiems