Tarptautinė Tolerancijos diena

Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ buvo minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais šios dienos simbolis – ŠVYTURYS. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis TOLERANCIJA, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Įstaigoje vyko įvairios veiklos, kurias organizavo psichologė Inga Pudzinskienė ir socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė. Į grupių stendus buvo parengta informacija tėvams, kaip jie galėtų prisidėti prie vaikų tolerancijos ugdymo. Su mažiausiais darželio ugdytiniais pagal amžių aptarta žodžio tolerancija reikšmė, pasitelkiant vaizdinę medžiagą kalbėta apie žmonių skirtingumus. Akcentuota, kad nepaisant jų esame visi svarbūs ir reikalingi.

Penkiamečiai ir priešmokyklinio amžiaus vaikai aiškinosi žodžio tolerancija reikšmę, žiūrėjo jausmingą filmuką apie tai, kaip priimti vaiką, turintį negalią, į savo draugų ratą. Ugdytiniai linksmai žaidė žaidimą atskleidžiantį jų tarpusavio skirtumus. Ir pabaigai visų vaikų, nuo mažiausių iki didžiausių, laukė kūrybinė užduotis: Švyturys – knygos skirtukas. „Smalsiukų“ grupės ugdytiniai, skirtukus pasigamino ne tik sau, bet ir visai įstaigos bendruomenei.

Užbaigiant Tolerancijos dienos minėjimą, Vilkaviškio vaikų jaunimo centro vaidybinių improvizacijų  būrelio nariai kartu su vadove Ilona Viltrakiene dovanojo mums linksmus, pamokančius trumpus vaidinimus.

 

Būti geram labai lengva, būti teisingam – štai kas sunku.

Viktoras Hugo

 

                                                                                          Psichologė Inga Pudzinskienė

Žodinė paieška

Renginiai

Liepos  2020
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
© 2020 mir.lt
Versija neįgaliesiems