Programos „eTwinning“ tarptautinė metinė konferencija 2021

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Bartuškienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė, „eTwinning“ ambasadorė Kauno regione Edita Setkauskienė dalyvavo nuotolinėje metinėje „eTwinning“ konferencijoje.

 

„Informacijos gavimas iš interneto prilygsta gėrimui iš gaisrinio hidranto“. Mitchell Kapor.

Tarptautinė konferencija „Žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumas ir dezinformacija – keičiame pasaulį su „eTwinning“, kvietė įvairių šalių mokytojus domėtis būdais mokinių medijų raštingumo lygiui kelti.

3 dienas vykusioje konferencijoje Lietuvai atstovavo 16 mokytojų, laimėjusių konkurse „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2021“ bei „eTwinning“ ambasadoriai, įveikę atranką.

Konferencijoje dėstytoja, „New York Times“ skiltininkė Zeynep Tufekci akcentavo, jog svarbu ne nuteikti mokinius būti skeptiškiems informacijai internete, bet mokyti įžvelgti, kokios savybės išduoda informacijos nepatikimumą ir kaip atpažinti patikimus šaltinius.

Žiniasklaidos švietimo ekspertė Arjana Blazic savo pranešime „eTwinning“: šviesa žiniasklaidos painiavos amžiuje“ teigė, jog svarbu kartu su mokiniu atlikti tyrimą ieškant patikimos informacijos įvairiose medijose. Po bandymų atrasti teisingą atsakymą, tarsi teisingą kelią labirinte, stengtis išsiaiškinti, kada pasirodė klaidinga informacija, kaip mes tai supratome. Pranešėja dalijosi patarimais: „Kai nesate įsitikinęs, patikrinkite faktus. Svarbu tikrinti turinį, turinio terpę, autorių, šaltinius, paveikslus, pagalvoti, prieš dalijantis, kvestionuoti savo nusistatymą, prisijungti prie „mitų griovėjų“.“

Konferencijoje pranešėjai pastebėjo, jog „eTwinning“ mokytojai perduoda savo patirtį padėdami mokiniams ugdytis kritinį mąstymą, gebėjimą atskirti tikrus faktus nuo prasimanymo, skatina mokinius savarankiškai ir nepriklausomai priimti sprendimus, mąstyti ir reflektuoti, kaip jie priima interneto turinį ir produktus.

Konferencijos metu vyko „eTwinning“ Europos apdovanojimų ceremonija, kurioje laureatus apdovanojo Europos Komisijos ir Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos atstovai.

Darbo grupėse vyko projektų, apdovanotų Europos prizais, pristatymai ir įvairių užduočių, susietų su konferencijos tema, atlikimas.

Dar visą lapkričio mėnesį dalyviai galės lankytis virtualioje parodų salėje, kurioje ne tik peržvelgs vaizdo įrašus, kuriuose pristatomi projektai apdovanoti Europos prizais, susipažins su konferencijos refleksija, bet ir galės neformaliai pabendrauti virtualiame kavos kambaryje, paklausyti muzikos įrašų.

Konferencijoje išgirstos įžvalgos įkvėpė: jau nuo pat ikimokyklinio amžiaus vaikuose ugdyti kritinį mąstymą, jautrumą, empatiją aplinkai; „eTwinning“ projektų metu ypatingą dėmesį skirti skaitmeniniam pilietiškumui, siekiant ugdyti mokinių sąmoningumą ir atsakomybę naudojant skaitmenines priemones.

 

Edita Setkauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė,

Rita Bartuškienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.

 

 

© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems