Renginiai Tolerancijos dienai paminėti

Lapkričio 15-19 dienomis  Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje  „Buratinas“  vyko veiklos Tolerancijos dienai paminėti. Šiais, jau aštuonioliktaisiais Tolerancijos dienos minėjimo metais, visas Lietuvos ugdymo įstaigas, prisijungusiais prie iniciatyvos, vienija bendra veiklos idėja –Tolerancijos miesto kūrimas.

Visų grupių ugdytiniai kartu su savo mokytojomis buvo pakviesti spalvinti, kirpti, klijuoti namukus, kurti gatves, sudarančias „Buratino“ miestą ir diskusijose svarstyti: kas yra miestas, jei jame nėra pastatų, kam reikalingas namas, jei jame nėra gyventojų, kas yra žmogus, jei jis neturi širdies, kas yra žmogiškumas, jei neugdome savyje tolerancijos? Vyresniųjų grupių ugdytiniai aiškinosi žodžio „tolerancija“  reikšmę, dėliojo žodį pagal pavyzdį, aptarė tolerantiško elgesio situacijas savo aplinkoje ir metodikos kabinete žiūrėjo pamokančius filmukus.

„Tolerancija – tai kasdieniai išmėginimai“- kalbėjo profesorius Leonidas Donskis. Tad drąsiai sutikime dar vieną išmėginimą – ugdyti savo vaikuose tolerancijos nuostatas. Kiek jomis gyvens mūsų vaikai, kiek jos bus gyvos mūsų aplinkoje ir visuomenėje, didžia dalimi priklauso nuo mūsų – suaugusiųjų.

Kaip ugdyti toleranciją

 

Socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė

© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems