Nacionalinė iniciatyva „Neužmirštuolių pieva“

Sausio 13, laisvės gynėjų diena, mūsų istorijoje yra svarbi, kaip apgintos laisvės bei nepriklausomybės simbolis. Minint šią svarbią dieną įstaigos bendruomenė buvo kviečiama užauginti „Neužmirštuolių pievą“ darželio lauko erdvėje, taip prisijungiant prie iniciatyvos, vykdomos visoje Lietuvoje.

Tai jau tradicija tapusi akcija, kurios pagrindinė misija yra prisiminti ir pagerbti tuos, kurie Sausio įvykių metu savo drąsa, ryžtu, tikėjimu ir meile Lietuvai apgynė tai, kas kiekvienam iš mūsų yra svarbiausia – laisvė. Neužmirštuolės žiedelis yra tarsi simbolis , kad mes neužmiršome savo tautos didvyrių, kurių auka išsaugojo mūsų laisvę. Kasmet prisegdami šį žiedelį prie krūtinės mes ne tik pagerbiame laisvės kovotojus, bet ir perduodame istorinį pasakojimą ateities kartoms. Šią tradiciją svarbu puoselėti tam, kad  kuo daugiau žmonių suprastų Sausio 13-osios prasmę tautos istorijoje.

Viena iš pagrindinių veiklų, vykdomų iniciatyvos rėmuose, yra Neužmirštuolių pievų „auginimas“. Taip pat sausio 13-ąją 8.00 val. ryte dešimčiai minučių languose uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės.

Džiaugiamės, prisidėję prie šios iniciatyvos ir dėkojame visai darželio bendruomenei, padėjusiai „užauginti“ Neužmirštuolių pievą Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ lauko erdvėje.

 

Aistė Mažeikienė, Sigita Plečkaitienė

                                                                                         ikimokyklinio ugdymo mokytojos,

                                                                                        akcijos ambasadorės įstaigoje

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems