Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo

Tradiciškai, kovo mėnesį prisijungiame prie „Vaikų linijos“ inicijuoto Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.

Sąmoningi ir atsakingi turime būti visus metus, tačiau kovas yra mėnuo, skirtas sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Ikimokyklinis amžius – puikus laikas kalbėtis apie patyčias. Kuo daugiau vaikai apie tai turės informacijos, tuo lengviau ir drąsiau jausis susidūrę su patyčiomis.

Kovo mėnesį įstaigos psichologė Inga ir socialinė pedagogė Vilma su „Žvangučių“, „Dainiukų“, „Boružiukų“, „Bitučių“, „Debesiukų“, „Smalsiukų“ ir „Kregždžiukų“ grupių vaikais vykdė prevencines veiklas, kurių metu kalbėjosi apie patyčias, kaip į jas reaguoti, kaip jas stabdyti, kur ieškoti pagalbos.

Analizuodami įvairias situacijas, vaikai diskutavo, kokius jausmus kelia patyčios ar netinkamas kito asmens elgesys, jie siūlė, kaip reikėtų elgtis ir bendrauti, kad visiems būtų gyventi jauku ir gera. Vaikai žaidė žaidimą „Komplimentų lietus“ bei aptarė, kokie jausmai kyla, kai girdime mums sakomus gražius, malonius žodžius, pagyrimus. Kartu sutarėme, kad kiekvieną dieną kam nors pasakysime komplimentą, gražų žodį ar rasime už ką pagirti draugą.

 

Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių būtų mažiau.

Kalbėkimės su vaikais šia tema. Dalinkimės mintimis, patirtimi, geraisiais pavyzdžiais.

Plačiau paskaityti galite čia: https://Tėvams apie patyčias

 

Psichologė Inga Pudzinskienė

 

 

Žodinė paieška

Renginiai

Balandžio  2021
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems