Festivaliuose skamba vaikų balsai

Norėdami sukurti daugiau erdvės ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumui, artistiškumui ir meniniams gebėjimams atsiskleisti, Kauno lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“ mokytojos pakvietė ,,Varliukų-Abėciukų“ grupės ugdytinius į respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų  inscenizuotos dainos festivalį  „Falala 2021“. Vaikai atliko muzikinę-meninę kompoziciją pagal lietuvių liaudies dainą ,,Tėvas vežė šienelį“ (mokytojos Viktorija Dėdynienė, Birutė Sabaliauskienė, Aistė Mažeikienė ir mokytojų padėjėja Rasa Jurkevičienė).  Festivalio tikslas – ugdyti vaikų meno ir kūrybos poreikį, saviraišką, artistiškumą, skatinti  bendravimą ir bendradarbiavimą su kitų  įstaigų ugdytiniais ir pedagogais.

Ruošdamiesi festivaliui mokėme vaikus lietuvių liaudies  folkloro elementų, plėtojome sceninės kultūros gebėjimus,  dalinomės patirtimi su respublikos pedagogais.

Festivalio organizatoriai dėkoja už aktyvų dalyvavimą renginyje ir rašo ,, …tik jūsų atliekamos nuotaikingos dainelės sugrąžino ant salos augalo natas ir gyventojai natukai galėjo, sugiedoję himną Muzikai, sutikti Naujuosius metus…  Tik jūsų dėka mažieji prisiliečia prie stebuklingo muzikos pasaulio. Ačiū jums!“.

Radviliškio vaikų lopšelis-darželis ,,Eglutė“ organizavo Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių Advento giesmių ir Kalėdinių dainų festivalį ,,Angelo sparnas“. Festivalio tikslas – puoselėti bei populiarinti Advento giesmių ir Kalėdinių dainų atlikimą, ugdyti rimties, susikaupimo, šventės laukimo nuotaiką. Festivalio ,,Angelo sparnas“ dalyvės – Jorūnė Baltrušaitytė (,,Varliukų-Abėciukų“ gr.), Elena Kiaulakytė ir Rugilė Čibirkaitė (,,Drugelių“ gr.), Urtė Ramanauskaitė (,,Žvangučių“ gr.). Jos atliko Nijolės Kavaliauskaitės giesmę ,,Susikaupimo valanda“.

Nuostabūs projektai! Daug puikių pasirodymų, kur galėjome pasimokyti vieni iš kitų, pasidžiaugti vieni kitais,  patobulėti… Ačiū organizatoriams už nuostabias idėjas.

 

 

Birutė Sabaliauskienė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Viktorija Dėdynienė vyresnioji muzikos mokytoja

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems