Erasmus+ programa padeda pažinti ir mokytis įdomiai

Tarptautinis Erasmus+ projektas „Prevencija yra geriau, nei gydymas“, kaip yra pasakęs Hipokratas (“Prevention is better than cure“, as Hippocrates said) tęsiasi. Įgyvendinant projekto veiklas vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ mokytojų komanda vyko į vizitą Italijoje. Ketvirtojo mobilumo veiklos vyko Bubano mokykloje Imolos mieste. Penkių mokyklų iš keturių šalių mokytojų komandos pristatė savo ugdymo įstaigose atliktas veiklas, susietas su vienu iš projekto uždavinių – susipažinti su šalių partnerių tradiciniais žaidimais, pasimokyti juos žaisti. Įdomu buvo stebėti kaip vaikai mokėsi žaisti žaidimus, kuriuos žaidė seneliai ir tėvai savo vaikystėje, ieškojo panašumų bei skirtumų tarp dabar ir praeityje žaistų žaidimų, mokėsi palyginti tradicinius Europos šalių žaidimus ir, be abejo, patenkino įprastą, nesenstantį žmogaus poreikį žaisti, aktyviai judėti kartu užtikrinant bendradarbiavimo bei komandinio darbo dvasios ugdymą laikantis žaidimo taisyklių.

Priimančios mokyklos komanda inicijavo susitikimus su Italijos Imolese miesto penkiomis mokyklų bendruomenėmis, kuriose ugdosi vaikai nuo 3 iki 14 metų: Sasso Morelli (pradinė mokykla), San Prospero (vaikų darželis), Sesto Imolese (pradinė/pagrindinė mokyklos), Mordano (pradinė/pagrindinė mokyklos), Bubano (pradinė mokykla). Lankytų mokyklų vaikai atvykusius mokytojus pasitiko su šalių vėliavėlėmis rankose, Imolese mokyklos choras sveikino atlikdamas Europos sąjungos himną – Liudviko van Bethoveno „Odę džiaugsmui“. Jautriai ir artimai širdžiai nuskambėjo kiekvienos šalies partnerės valstybinis himnas, žymiausios italų estrados dainos. Smagiai nuteikė ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų rodomi tradiciniai žaidimai bei netikėta staigmena iš užsienio atvykusiems mokytojams – bendri senoviniai žaidimai su į mokyklą atvykusiomis vaikų močiutėmis italėmis.

Projekto partneriai buvo supažindinti su Ravenos, Florencijos ir Bolonijos miestų kūrimosi istorijomis, žymiausiais architektūriniais pastatais, svarbiausiais kultūriniais momentais.

Tarptautinių projektų veiklos įkvepia dalyvaujančių mokyklų bendruomenių narius pažinti Europos šalis, jų kultūras, domėtis istorija, skatina mokytis kalbų.

 

Socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

 

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems