Olimpinių žiedų savaitė

Fizinis aktyvumas žmogui reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras, o augančiam ir tobulėjančiam mažam žmogučiui jis ypač svarbus, juk tai pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys, skatinantis organizmo vystymąsi. Ikimokyklinio amžiaus vaikams būdingas didelis judėjimo poreikis, todėl skatindami šį prigimtinį vaiko poreikį, inicijuojame įvairias judėjimą skatinančias veiklas. Būdami aktyvūs respublikinio „Olimpinė karta” projekto dalyviai, nuolat kuriame projektus vaikų fiziniam aktyvui skatinti. Sportuojame ne tik mes, bet savo pavyzdžiu įkvepiame ir įtraukiame kitus. Su malonumu prie mūsų renginių ciklo „Olimpinių žiedų savaitė” prisijungė partneriai iš Alvito lopšelio-darželio, Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas” bei 23 Larissos vaikų darželio Graikijoje.

Judumo savaitę pradėjo kiškiukas Olimpiukas (mokytoja A. Vosylienė). Jis sukvietė visus didelius ir mažus į nuotaikingą Ąžuolo mankštą ir olimpinės mylios bėgimą mokyklos stadione. Antrąją dieną kas važiuotas dviratuku, kas riedėdamas paspirtuku priešakyje su kiškiuku Olimpiuku (mokytoja I. Norkevičienė) ir Ežiuku (mokytoja R. Bartuškienė) smagiai ir saugiai mynė pedalus, laviravo su paspirtukais dideliame draugų būryje. Sekančios savaitės dienos buvo kupinos judrių, vasaros olimpinių sporto šakų žaidimų, kuriuose dominavo pagrindiniai judesiai: ėjimas, bėgimas, šuoliai, mėtymai ir kt. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai stiprino sveikatą naujajame sporto ir pramogų komplekse su Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro šaunia komanda. Darželio ugdytinių saviraiškai patenkinti pedagogės organizavo pažintines, menines-kūrybines veiklas. Žiūrėdami filmukus vaikai gilino žinias apie olimpines žaidynes, piešė, tapė, lipdė, kūrė koliažus sporto tema. Pasitelkę tėvelius sukūrė asambliažus, nuostabias puokštes, kvepiančias rudeniu. Kūriniai eksponuojami galerijose, kiemo prieigose džiugina savo orginalumu, spalvingumu, unikalumu.

Žaidybinio pobūdžio, įvairiapusė, skirtingose judėjimo edvėse organizuojama fizinė veikla vaikams suteikia daug džiaugsmo, žadina smagią, žvalią nuotaiką, praturtina vaikų judėjimo patirtį, ugdo vaikų fizinį raštingumą, olimpines vertybes – draugystę, pagarbą, tobulėjimą.

 

Olimpinį ugdymą koordinuojančios grupės narė

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Irma Norkevičienė

 

© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems