„Žvangučiai“ Lietuvos šimtmečiui skirtų renginių sūkuryje

„Meninis ugdymas – neatskiriama bendrojo ugdymo dalis, tolesnio ugdytinių mokymosi, gyvenimo bei darbo modernioje visuomenėje kokybės ir sėkmės prielaida. Drauge tai investicija į mūsų šalies ateitį“. Tai ištrauka iš įstaigos Etninės kultūros ugdymo programos.

Jau treti metai „Žvangučių“ grupė dirba pagal papildomą programą, integruotą į ikimokyklinio ugdymo programą „Vaikystės takeliu“, skirtą 3-5 erių metų vaikams darbui muzikinio etnografinio ugdymo kryptyje. Ugdyti vaiką kaip vertybių saugotoją, kūrėją ir tęsėją – tai mūsų kasdiena. Etninė kultūra padeda ugdyti vaiko bendrąsias kompetencijas: socialinę, komunikavimo, pažinimo, meninę ir sveikatos saugojimo.

Džiaugiamės, kad su ugdytiniais dirba šaunios meninio ugdymo pedagogės Viktorija  ir Raimonda. Šokam, dainuojam, inscenizuojam liaudies kūrinius. Papildomos muzikinės valandėlės su pedagoge Raimonda Kurauskiene praturtina ugdymo turinį, įvairios veiksenos vaikams suteikia daug džiugesio. Ugdytiniai klausosi muzikos, žaidžia, kuria, improvizuoja, o kanklių skambesys paliečia kiekvieno širdelę…

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui atlikome daug ir įvairių darbų. Renginių cikle „Geltona, žalia, raudona“ organizavome „Žalią dieną“, kurios metu papuošėme įstaigos medžius žalia spalva. Šventiniame rytmetyje „Mano šalelė Lietuva“ gera buvo drauge giedoti tautinę giesmę, o vėliau linksminti draugus smagiomis dainomis ir šokiais.

Kvietėmės kitų  grupių ugdytinius į savo „Seklytėlę“ sužinoti, kartu padirbėti, kurti.  Juk malonu bendradarbiauti. Molis maloniai sušildo vaikų rankeles. Visus nudžiuginom Lietuvos šimtojo gimtadienio proga pagaminę varpą, kurį padovanojom įstaigos darbuotojams, kaip suvenyrą ir padėką už rūpestį mumis.

Dalyvavome Respublikinėse akcijoje: iš molio sukūrėme paveikslą „Iš mažos gilės didelis ąžuolas užauga“ ir iš popieriaus juostelių „išaudėme“  „Margiausią juostą Lietuvai“.

Jau esame pasiruošę ir tradicinei Menų savaitei. Motiejus ruošiasi deklamuoti sakmę apie Birštono ožkų pečių.

Dėkojame tėveliams už idėjas, aktyvų dalyvavimą  mūsų bendruomenės gyvenime. Geriau pažinti Duonos kelią ant kasdienio stalo padėjo Dovydo šeima, kuri kepa duoną pagal senolių receptus. Elano mamytės dėka visi kartu  pasipuošėme šventinius meduolius. Lailah mamytė skaitė „Padavimą apie Vilniaus miesto įkūrimą“. O Užgavėnių dieną smagiai šurmuliavo įstaigos kieme su persirengėliais ir kitų vaikų Milėjos, Eimanto, Lailah mamytės.

Manome, kad veiklos etninės kultūros pagrindu padėjo tobulinti bendrąsias kompetencijas, sužadino tautinio tapatumo jausmą.

Kaip smagu, kai džiaugsmu spindi ugdytinių akys, o lūpos klausia; „Auklėtoja, kada vėl kursime?“

 

                                                                                                 „Žvangučių“ grupės vyresnioji auklėtoja Rita Navickienė

Žodinė paieška

Renginiai

Kovo  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
© 2019 mir.lt