Skambanti „Menų savaitė”

Tęsiasi įstaigos bendruomenės vykdomas projektas „Mes – Lietuvaičiai“. Šiais metais į projektą įsipynė ir tradiciniai MENŲ SAVAITĖS renginiai. Šį kartą jie buvo SKAMBANTYS, nes buvo skirti lietuvių liaudies dainos improvizacijai. Juk kiekviena daina pasakojo savo istoriją.

Pirmąją dieną, kai „Anoj pusėj Dunojėlio“ vedančioji  „sugrėbė šieną“ ir pakvietė „Varliukus-Abėciukus“ su daina „Tėvas vežė šieną“, suvežti šienelio. Po darbo „Virė košelę“, „Bitučių“ grupės vaikai. Kai visi prisivalgė košelės, pabėrėme grūdelių ir „Sveikuoliukai“ sukvietė  žvirblelius ir sudainavo „Tu žvirbleli ko,ko,ko“. Po to su „Smalsiukais“ iškeliavome “ „Už žalių miškelių“. O „Naujienas“ papasakojo „Spalviukų“ grupės vaikai. O ta naujiena buvo – „Turėjo bobutė žilą oželį“, kurią sudainavo vaikai iš „Drugelių“ grupės. Tos dienos dainų pasakas užbaigė „Debesiukų“ grupės ugdytiniai šokdami šokį, pagal lopšinę „Šarkos varnos“.

Antros dienos renginyje vedančioji su šeimyna „išėjo į mišką“. O, kad kelias nedulkėtų, „Boružiukų“ grupės vaikai, visiems sugrojo linksmą polką. Po to žiūrėjome ir klausėmės vaikų iš „Ežiukų“ grupės, jų dainelės  „Lietuvos šalelė“. „Dainiukai“ pakvietė paklausyti jų dainuojamos, vaidyba išreiškiamos lietuvių liaudies dainos „Tindi rindi riuška“. Žiūrėjome į žverelius, kol „Voriukai“ mūsų neparagino aplankyti pelėdos, su daina „Vijo lizdą pelėda“. „Žvangučių“ grupės vaikai bėgo paskui pelytę ir dainavo dainą, „Išbėgs pelė iš miško“. O mažus spektakliukus užbaigė „Kregždžiukų“ grupės vaikai „paukšteliai“, skubėję pas žvirblelį į puotą su daina „Išvedė žvirblelis pelėdą šokti“.

Po renginių matydami vaikų šypsenas įsitikinome, kad jie džiaugėsi išmokę ir  pasiklausę lietuvių liaudies dainelių. Džiugu, jog jie suprato, kad daineles galima ne tik dainuoti, bet ir sukurti iš jų  mažus spektakliukus.

 

Projekto koordinatorė Lina Bakaitienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė, metodininkė

Žodinė paieška

Renginiai

Birželio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
© 2019 mir.lt