Renginių ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Geltona diena

Lopšelyje-darželyje prasidėjo renginiai, skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Pirmadienį buvo minima geltona diena. Vaikai, pedagogai šią dieną puošėsi geltonos spalvos rūbais, aiškinosi geltonos spalvos reikšmę vėliavoje.

Visose grupėse nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo kūrybinės- tautinės dirbtuvėlės. Vaikai piešė, kirpo, klijavo trispalves tulpes. Tokiu būdu mūsų įstaiga prisijungė prie Vilkaviškio  pradinės mokyklos organizuotos akcijos ,,Šimtas gėlių Lietuvai“. Vėliau mažieji padovanos savo trispalvius žiedus Lietuvai, jais papuoš dr. J. Basanavičiaus paminklą. Kiek vėliau buvo renkamasi lauke. Kiekviena grupė geltonos spalvos juostomis apsuko po medelį, taip įprasmindami pirmąją Lietuvos vėliavos spalvą savo širdyse ir atmintyje.

Grupės auklėtoja Lina Stemplienė

Žalia diena.

Mes švenčiame Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę, į kurią įsipina daug svarbių renginių. Esame Lietuvos vaikai ir ją puošiame prasmingais darbais, pačiomis gražiausiomis spalvomis. Didžiuojamės, kad mūsų Lietuvos istorija turtinga  pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tradicijomis, papročiais.

Antroji renginių ciklo diena – žalia diena. Žalia spalva – tai gyvybės simbolis. Šia tautinės vėliavos spalva puošėme medžių kamienus, o  tai sutapo su Užgavėnių švente, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai gyvybės, atgimimo šventė. Rytmetį organizavo ,,Varliukų – Abėciukų“, ,,Drugelių“, ,,Žvangučių“ grupių bendruomenės, ir meninio ugdymo pedagogės.

,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ – žiemą iš kiemo varė vaikai.  Triukšmą šventėje sukėlė persirengėliai, jie reikalavo blynų, vaišių, žadėjo  gerą gyvenimą. Skambėjo dainos, aidėjo pokštavimai, linksma muzika, daktaras visus gydė ir linkėjo sveikatos, o Kanapinis su Lašininiu rungtyniavo dvikovose. Buvo  linksma, visi norėjo žemei padėti iš pašalo išsivaduoti, prišaukti pavasarį, žiemą nugalėti.

Birutė Sabaliauskienė auklėtoja, metodininkė

 Raudona diena.

Ryte vaikai vienas kitą džiugino  šypsenomis, širdelėmis, o mes, pedagogės, stengėmės su vaikais kalbėtis apie tikrąsias vertybes, nes kvietimas mylėti turi ir platesnę prasmę.  Tai šeimos bei visos žmonijos vienybė. Šią dieną ugdytinių tėveliai, seneliai,  jiems pačiu patogiausiu laiku, skaitė  pasakas, padavimus, legendas, sakmes, įvairias istorijas  apie didvyrišką Lietuvos praeitį, apie mūsų protėvių sukurtą ir atkakliai atmintyje išsaugotą dvasinę kultūrą11 valandą visa bendruomenė rinkosi kieme.  Čia  dar kartą prisiminėme Lietuvos valstybės (tautinės) vėliavos spalvas. Geltona reiškia saulę, šviesą ir gerovę, žalia – gamtos grožį, laisvę ir viltį, o raudona – žemę, drąsą, už Tėvynę pralietą kraują, – porino vaikai. Suplevėsavus  Lietuvos valstybės istorinei (herbinei) vėliavai dauguma ugdytinių šią vėliavą pamatė pirmą kartą. Auklėtoja Rita Navickienė papasakojo apie jos atsiradimo istoriją, simbolius. Pasidžiaugę pirmąja Lietuvos vėliava,  gražiu Lietuvos vardu, kurį tariant kaskart suvirpa širdis, kad    augame ir esame svarbiais Lietuvos dabarties ir ateities kūrėjais, ėjome puošti medžių kamienų.

Medžius apjuosėme, papuošėme raudona spalva.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Rita Bartuškienė.

 Šventinė diena – džiugių renginių, išgyventos bendrystės su šalia esančiais žmonėmis, švenčiant mūsų valstybės jubiliejų, diena.

Į šventinį rytmetį, „Mano šalelė Lietuva“, margiausių raštų juostomis papuoštoje salėje susirinkusią įstaigos bendruomenę su ypatinga mūsų valstybės sukaktimi pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Lilija Navikienė ir pakvietė visus sugiedoti Lietuvos himną.

Gimtinei  Lietuvai gražiausius žodžius, dainas, šokius skyrė penkiamečiai ir šešiamečiai darželio ugdytiniai. „Kregždžiukų“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai džiaugėsi pasipuošę labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotais suvalkietiškais tautiniais kostiumais.

Nuoširdi renginio dalyvių bendrystė sušildė kiekvieno širdį.

Po renginio bendruomenė rinkosi įstaigos kieme. Visi,  maži ir dideli, susikibę už rankų, suformavome Lietuvos vėliavos spalvų 100. Skambėjo nuoširdžiausi palinkėjimai Lietuvai, iš rankų į rankas keliavo trispalvė juosta.

Priešmokyklinių grupių bendruomenės 15 val. dr. J. Basanavičiaus aikštėje dalyvavo akcijoje „Gyva trispalvė Lietuvai, dr. Jonui Basanavičiui ir dr. Vincui Kudirkai“.

Dr. Jono  Basanavičiaus paminklą papuošė  įstaigos bendruomenės sukurtos trispalvės lelijos.

Patirti išgyvenimai švenčiant ir minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį prasmingi mažam ir dideliam žmogui noru būti oriu, atsakingu, mylinčiu savo gimtinę, LIETUVĄ, piliečiu.

 

                                            Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Lina Benekoraitienė

Žodinė paieška

Renginiai

Kovo  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
© 2019 mir.lt