Mokymai baigėsi, mokymasis tęsiasi

Gyvenimas šeimoje, ypač auginant, auklėjant vaikus,  neišvengiamai iš mūsų reikalauja nuolatinių pastangų, žinių, patirties, saviugdos, o norint išlaikyti žinias ir įgūdžius, reikia jas nuolat atnaujinti ir palaikyti. Todėl Vilkaviškio vaikų lopšelyje darželyje „Buratinas“  2017 m. spalio – gruodžio  mėnesiais jau antrą kartą vyko 5-ių mokymų ciklas tėvams „Profesionali tėvystė“. Mokymus vedė Vilkaviškio ŠPT atestuota socialinė darbuotoja Sandra Pautienytė, jai talkino naujai  Tarnyboje pradėjusi dirbti psichologė  Ugnė Vasilė, įstaigos socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė.

Mokymuose dalyvavo devynios įstaigą lankančių ugdytinių mamos. Susitikimų metu buvo analizuojamos temos apie vaikų savivertės formavimą, elgesio reikšmės suvokimą, bendravimą su vaiku, atsakomybės jausmo skatinimą ir reagavimą į nepriimtiną elgesį, lytinio ugdymo klausimai bei tema apie tapimą partneriais auklėjant vaikus.   Dalyvės gavo naujų žinių, informacijos bei praktinių įgūdžių, padėsiančių labiau suprasti savo vaikus, jų netinkamo elgesio priežastis.

Štai keletas dalyvių atsiliepimų: „Įstrigo tai, kad aiškiai, paprastai buvo pateikta medžiaga, buvo galima diskutuoti, išsakyti savo nuomonę. Svarbi mintis, kad dėl sėkmingo vaikų auklėjimo tėvai turi skirti laiko ir vienas kitam, puoselėti tarpusavio partnerystę“. „Labiausiai sudomino lytinio ugdymo tema, šiuo klausimu mums trūksta žinių ir patirties…“. „Labiausiai įsiminė metodas, kaip reaguoti į nepriimtiną vaiko elgesį; kaip vienu sakiniu galima išsakyti ir jausmus,  ir pastabas, ir lūkesčius dėl tinkamo elgesio“.

Tai buvo prasmingas, gerų emocijų, susimąstymų, diskusijų laikas kartu su žmonėmis, kuriems svarbūs panašūs klausimai dėl savo vaikų ir dėl savęs pačių.

„Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų:

džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu

ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti“. (P.Coelho)

 

Socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė

Žodinė paieška

Renginiai

Kovo  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
© 2019 mir.lt