Kovas –  sąmoningumo didinimo mėnuo

2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų įstaigos bendruomenė.

Visą mėnesį grupių rūbinių stenduose buvo atkreipiamas  tėvų dėmesys į patyčių paplitimą, poveikį bei suaugusiųjų įtaką jas mažinant.

Psichologė Inga Pudzinskienė, socialinė pedagogė  Vilma Brazauskienė bei visuomenės sveikatos specialistė Jolanta Legavičienė pagal Vaikų linijos rekomendacijas penkiamečiams ir priešmokyklinių grupių ugdytiniams paruošė medžiagą diskusijai, suvaidindamos patyčias patiriančių vaikų istorijas ir kviesdamos darželinukus mąstyti, analizuoti, ieškoti galimų problemos sprendimo būdų. Specialistės skaitė pasaką  „Žalias katinėlis“, kuri vaizdžiai perteikė patyčias patiriančio veikėjo jausmus, aplinkinių poelgius ir reakcijas, ir žinoma, atskleidė, kas mums visiems (ne tik gyvūnams pasakose) galėtų padėti pasijusti geriau tikrose gyvenimiškose situacijose.

Visi vaikai atliko  praktines užduotis, gamino žmogeliuką-save gerų draugų būryje, primenantį apie kiekvieno vaiko atsakomybę gražiai ir pagarbiai elgtis su grupės draugais.

Paskutinę kovo mėnesio savaitę lopšelio-darželio ugdytiniai buvo pakviesti į filmukų, skatinančių pagarbų ir tinkamą elgesį su kitais, peržiūrą bei aptarimą. Diskutuota, kaip vaikams sekasi draugauti, spręsti iškilusius konfliktus, kas galėtų jiems padėti, ką gali nuveikti patys.

Nors Kovo mėnuo baigėsi, bet apie gražų, pagarbų elgesį savo aplinkoje, grupėje, įstaigoje, visuomenėje turėtume mąstyti kasdien, ir visus metus. Turime ne tik mąstyti, bet ir veikti. Nuo suaugusiųjų perteikiamos žinios vaikuose formuojasi nuostatos ir sąmoningumas, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių mūsų aplinkoje būtų mažiau, o supratingumo, gebėjimo bendrauti, atjausti, suprasti ir gerbti šalia esantį daugiau.

Psichologė Inga Pudzinskienė,

Socialinė pedagogė Vilma Brazauskienė

Žodinė paieška

Renginiai

Birželio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
© 2019 mir.lt