„Buratino“ vaikams kelionės padeda mokytis

Kelionė – tai dar viena galimybė vaikui visapusiškai tobulėti. Patiriami nauji įspūdžiai, atsiveriantys nauji vaizdai, sutinkami nauji žmonės ugdo vaikuose toleranciją, atveria platesnes galimybes tapti pilietiškai, kultūriškai brandesnėms ir kūrybingesnėms asmenybėms.

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas” ,,Varliukų-Abėciukų“ grupės ugdytiniai, įgyvendindami eTwinning projektų ,,Mano svajonių darbas“, ,,Sveikatos keliu, ženkime kartu“, ,,Gyvūnai netoli mūsų“ veiklas, keliavo į Vilkaviškio miesto centrinę bibliotekoją, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą, vaistinę, kirpyklą, IKI prekybos centrą, kavinę, autoservisą, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnaziją. Tai, ką pamatė, sužinojo, patyrė – dalijosi su projekto partneriais, kolegėmis, vaikų tėveliais.  Kelionėse aktyviai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, pramogose.

Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenės namuose edukacinės programos „Medkopis“ vedėja Lina pakvietė vaikus ne tik stebėti bitutes stikliniame avilyje, bet ir patiems pabandyti kilnoti pilnus medaus korius, išsukti medų. Skanaudami medų vaikai smalsavo: ,,Kaip bitutės randa savo namučius?“, ,,O kaip uždaro skylutes, kad medus neištekėtų?“

Marijampolės rajono Sasnavos bendruomenės namuose, kurie garsėja čia įkurtu ,,Zuikių muziejumi“,  gėrėjosi eksponatais, smagiai leido laiką drauge su Sasnavos bendruomenės pirmininke Daiva. ,,Zuikienė Daiva moka mūsų pasaką, kurią vaidinome“ – stebėjosi Rusnė, ,,Mėtomis kvepėjo arbata. Tokią arbatą mes geriame ir darželyje“ – pastebėjo Kajus.

,,Pirma kelionė traukiniu“ iš Vilkaviškio į Kybartus ir atgal. Tai dar viena patirtis, nauji įspūdžiai, naujos žinios. Grįžę į darželį vaikai dalijosi įspūdžiais apie unikalią kelionę: Armandas – „Man labai patiko važiuoti traukiniu. Aš važiavau pirmą kartą“. Guostė – „Man patiko, kad visi buvo linksmi. Justė – „Labai patiko traukiniai ir garvežiai“. Kajus – ,,Lėktuvu skridau, laivu plaukiau, o traukiniu buvau nevažiavęs“. Mintis  išsakė ugdytinio Armando  mama Rita – „Kelionės traukiniu sūnus labai laukė.  Keliauti traukiniu vaikui pirmą kartą ir dar su grupės draugais, tai kažkas nepaprasto! Ačiū auklėtojoms, kad suteikė puikią galimybę pakeliauti kitaip…“

Džiaugiamės ir dėkojame tėveliams už organizuotas valandėles grupėje, pagalbą edukacinėse išvykose.

Ne veltui sakoma, kad kelionių džiaugsmas – neišmatuojamas!

 

Birutė Sabaliauskienė, grupės auklėtoja metodininkė.

 

 

Žodinė paieška

Renginiai

Birželio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
© 2019 mir.lt